Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır: 4 Adımda (Resimli Anlatım)

Twitter Hesap Kapatma

Twitter Hesap Silme (Kapattırma)

Bu makalemde Twitter hesap silme işlemini 4 adımda anlatacağım. 2006 yılında kurulan Twitter Türkiye’nin en fazla kullanıcı sayısına sahip ikinci sosyal ağı olarak listede yerini alıyor.

Kısaca Twitter Hesap Silme İşlemi

Twitter Hesap Silme

  1. Hesabınıza kullanıcı girişi yapın.
  2. Sağ üst köşedeki Twitter profil fotoğrafına tıklayıp, “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
  3. Açılan sayfadan soldaki menüden “Hesap” seçeneğine tıklayın. Hesap sayfasının en alt kısmında bulunan “Hesabımı devre dışı bırak” linkine tıklayın.
  4. “@kullanıcıadınız adlı kişiyi devre dışı bırak” butonuna tıklayın.

Yukarıda kısaca anlattığım işlemi aşağıda resimli anlatım şeklinde bulabilirsiniz.

1- Hesabınıza Kullanıcı Girişi Yapın

Twitter Hesap Silme - Adım 1

Twitter kullanıcı hesabınıza giriş yapın.

2- Ayarlar Seçeneğine Tıklayın

Twitter Hesap Silme: Adım-2

Profilinize giriş yaptıktan sonra sağ üstteki profil resminize tıklayın. Profil resminiz açıldıktan sonra “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

3- “Hesap” Sekmesini Açın

Twitter Hesap Silme: Adım-3

“Ayarlar” sekmesine tıkladıktan sonra “Hesap” seçeneğine tıklayın. Hesap seçeneğinin en alt kısmında “Hesabımı devre dışı bırak” linkine tıklayın.

Twitter Hesap Silme: Adım-3-1

4- Hesabınızı Devre Dışı Bırakın

Twitter Hesap Silme: Adım-4

Açılan sayfadan “kullanıcı adınız adlı kişiyi devre dışı bırak” seçeneğine tıklayın.

Not: Twitter hesap silme işleminden sonra 30 gün süresinde hesabınıza tekrar girmemeniz gerekiyor. Eğer 30 gün giriş yapmaz iseniz Twitter hesabınız kalıcı olarak silinecektir. 30 gün içerisinde hesabınıza tekrar girmeniz durumunda hesabınız tekrar aktif olacaktır.

Eğer yukarıdaki adımları tek tek yapmak istemiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayarak direkt olarak hesabı devre dışı bırakma sayfasını açabilirsiniz.

Twitter hesap silme linki: https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

Twitter mobil kullanıcılarının hesap silme sayfasına erişimine izin vermiyor. Mobil cihazlarınız dan bu sayfaya erişmek için yukarıdaki linke tıklayın ve akıllı telefonlarınızdaki tarayıcının seçenekler menüsünden “Masaüstü versiyonunu iste” seçeneğine tıklayın.

SONUÇ

Twitter silme işleminden sonra 30 gün beklerseniz tekrar hesabınıza erişim imkanınız bulunmayacaktır. Bu nedenle twitlerinizin yedeğini alabilirsiniz.

Twitter yedekleme işlemi için “Ayarlar” seçeneğinden “Hesap” menüsü altındaki “Arşivini İste” butonu ile Twitter hesap geçmişinizi talep edebilirsiniz. Arşiviniz hazır olduğunda e-mail adresinize bir link gönderilecek. Bu linke tıklayarak Twitlerinizin yedeğini alabilirsiniz.

Eğer amacınız sadece kullanıcı adınızı değiştirmek ise bunu hesap ayarları altındaki “Kullanıcı adı” kısmından yapabilirsiniz.

Yazıldı: Instagram Hesap Silme

Bir cevap yazın