Samsung Gear VR Fiyatı ve Özellikleri (2016)

Samsung Gear Vr Fiyatı

Samsung’un Sanal Gerçeklik Gözlüğü: Samsung Gear VR Fiyatı

Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR satışları yükselerek devam ediyor. Son dönemde firmaların sanal gerçeklik gözlüklerini arka arkaya tanıtması ile birlikte, kullanıcılar hangi sanal gerçeklik gözlüğünü alacağını merak ediyor. Daha önceki yazımda sizlere 2016’nın en iyi sanal gerçeklik gözlüklerini paylaşmış idim. Bu makalemde sizlere, en iyi sanal gerçeklik gözlükleri listesinde yer alan Samsung Gear VR Fiyatı ve ve özelliklerini paylaşacağım.

Yazıldı: Sanal Gerçeklik Nedir ? Nerelerde Kullanılır

Hepsiburada Samsung Gear Vr Fiyatı
Hepsiburada Samsung Gear Vr Fiyatı

Samsung Gear Vr Türkiye Fiyatı

Ben, Samsung Gear Vr gözlüğümü hepsiburada.com sitesinden yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüleceği gibi 20.12.2015 tarihinde 399.90 TL (KDV Dahil) fiyat ile almış idim. Yani Türkiye’deki Samsung Gear VR fiyatı 350 TL ile 450 TL arasında değişiyor. 450 TL’den fazla ödememenizi ve 350 TL aldındaki fiyatlarda aşağıda bahsedeceğim model farkını göz önüne almanızı öneririm.

Gözlüğü hepsiburada.com’dan almak için buraya tıklayın.

Samsung Gear VR ‘ın 2 modeli bulunuyor. İnternet te fiyatı ucuz olan olanlar genellikle 1. versiyon (ilk çıkan) modellerdir. Sanal gerçeklik tecrübesini daha iyi yaşamak istiyorsanız 2. nesil modeli almanızı öneririm. Bazı art niyetli satıcılar, ilk çıkan modeli uygun fiyata satıyor ancak açıklamalarda ilk çıkan model olduğuna yer vermiyor. Kimi satıcılar ise, ilk çıkan modeli, güncel model fiyatına satıyor.

Samsung Gear Vr Modelleri Arasındaki Farklar

Samsung Gear Vr Özellikleri
Samsung Gear Vr Modelleri Arasındaki Farklar

Samsung Gear Vr güncel modelinin adı: Samsung Gear VR2 yada Samsung Gear Vr Innovator Edition (yenilikçi sürüm) olarak geçiyor. Yeni sürümde, ilk sürümdeki bazı eksikler giderilmiş. Yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz gibi en büyük değişikliklerden birisi, merceklerde buğulanmayı engellemek için fan eklenmesi oldu.

Samsung Gear VR ‘ın yeni sürümünde gelen bir diğer özellik ise, USB şarj kablosu ile kullanım oldu. Sanal gerçeklik uygulamaları ve oyunları cihazınızın şarjını çok hızlı tüketebiliyor. Bana göre USB kablosu ile kullanım tam yerinde bir özellik olmuş.

Samsung Gear Vr Özellikleri

Samsung Gear VR Dokunmatik Panel
Samsung Gear VR Gelişmiş Dokunmatik Panel

Samsung Gear VR’ın kullanıcılarına neler vaad ettiğini kısaca özetledim.

Gelişmiş Dokunmatik Panel

Sanal gerçeklik gözlüklerinde genelde gözlük giyildikten sonra genel olarak bir kumanda yardımı ile kontrol yapılıyor. (örneğin oculus rift) Samsung Gear Vr da bulunan gelişmiş panel ile gözlük yazılım arayüzünü (oculus home) ve gözlükte bulunan bir çok uygulamayı kontrol edebiliyorsunuz.

Şarj İle Kullanım

Samsung Gear Vr Özellikleri Usb İle Sarj
Samsung Gear Vr Usb ile Şarj Özelliği

Özellikle sanal gerçeklik oyunları, telefonunuzun donanımını yoğun olarak kullanıyor. Buda doğal olarak şarjınızın hızlı bitmesine neden oluyor Samsung Gear VR2′de bulunan şarj soketine Samsung uyumlu bir şarj aletini taktığınızda, gözlüğü kullanırken aynı zamanda telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz.

Gelişmiş Uygulama Mağazası 

Oculus Uygulama Mağazası
Oculus Uygulama Mağazası

Samsung Gear Vr özellikleri ‘nden bir diğeri ise her geçen gün büyüyen Oculus Uygulama Mağazası. Oculus firması sanal gerçeklik sektörünün bu günlere gelmesinde ki en büyük kilometre taşlarından birisi. Samsung Gear Vr arayüz olarak Oculus Home’u kullanıyor. Oculus Uygulama Mağazası hızlı bir ivme ile büyümeye devam ediyor.

Samsung Gear Vr Uyumlu Telefon Modelleri

Samsung Gear Vr Uyumlu Telefonlar
Samsung Gear Vr Uyumlu Telefonlar

Samsung Gear Vr ‘ın uyumlu olduğu telefon modelleri:

 • Galaxy S7
 • Galaxy S6
 • Galaxy Note 5
 • Galaxy S6 Edge+
 • Galaxy S6 Edge
 • Galaxy S7 Edge

Samsung’un 2017 Nisan ayında tanıtacağı Galaxy S8 modeli de Samsung Gear Vr’ı destekleyecek.

Yazıldı: Samsung Galaxy S8 Özellikleri

SONUÇ

Gear Vr uyumlu telefonlardan birisine sahip iseniz ve sanal gerçekliği belli bir düzeyde tecrübe etmek istiyorsanız Samsung Gear Vr size göre bir gözlük. Oculus Rift, HTC Vive ‘ı ve Playstation Vr‘ı göz önüne aldığımızda Samsung Gear Vr fiyatı bakımından bir adım öne çıkarak kullanıcıların daha ekonomik yolla sanal gerçekliği denemesini sağlıyor.

Sanal Gerçeklik konusunda daha gelişmiş bir gözlük satın almayı düşünüyorsanız Oculus hakkında yazdığım yazıyı okuyabilirsiniz. Oculus Rift Fiyat ve Özellikleri, Türkiye’de Nasıl Satın Alınır?

20 TL gibi düşük bir bedelle sanal gerçeklik deneyimini başlangıç düzeyinde yaşamak istiyorsanız; Google Cardboard V2 Fiyat ve Özellikleri, Bilmeniz Gerekenler makalemi okuyabilirsiniz.

30 comments

 1. Bertuğ Altun Reply

  alıcam ama Samsung Gear Vr Innovator Edition (yenilikçi sürüm) olanı da sadece s6 lar için uyumlu olan gözlük s6 egde + içinde geçer limi bulamıyorum hiç bir yerde

  • M. Yasin Kazova Reply

   Merhaba Bertug. Gear vr innovator sürümü s6 edge içinde geçerlidir. Gönül rahatlığı ile gözlüğü satın alabilirsiniz. Yardımcı olabileceğim başka bir konu varsa buradan yazabilir siniz.

   • Bertuğ Altun Reply

    teşekkürler saolun gidip sadace s6 edge ve s6 için sanıyordum teşekkür ederim plus için gecerli olduğunu bilmiyordum

  • M. Yasin Kazova Reply

   Evet S7 edge içinde uyumludur. Gönül rahatlığı ile saatin alabilirsiniz.

 2. Ömer Çevik Reply

  Gear vr’ın diğer sanal gerçeklik cihazlarından (telefon işe kullanılan) bi farkı varmı uygulama çeşitliliği ve fazlalığı olarak.

  • M. Yasin Kazova Reply

   Evet farkı var. Gear Vr ‘da oculus desteği var. Marketi telefon ile kullanılan diğer sanal gerçeklik gözlüklerine göre zengin. Uygulamalar daha profestonel. Telefonla kullanılan diğer sanal platform Google Cardboard. (iphone ve android için) Ancak cardboard uygulamaları, gear vr kadar iyi ve fazla değil. Bu nedenle telefonla kullanacaksanız kesinlikle gear vr önerebilirim

    • M. Yasin Kazova Reply

     Android daha iyi Ömer. Hem samsung gear vr android üzerinde çalışıyor hemde cardboard gibi seçenekler var. Bu nedenle şu an için Android ıos a göre daha iyi.

 3. Ömer Çevik Reply

  Gear vr satin aldigimizda örnek olarak teknolojilab in paylastigi sanal gerceklik videosunu izleyebilirim degimi?

 4. Ömer Çevik Reply

  Sanal gerçeklik uygulamalarının kalitesi ve fazlalığı bakımından ios mu yoksa android mi daha iyi ?

  • M. Yasin Kazova Reply

   merhaba, note5 ile uyumludur. gönül rahatlığı ile alabilir siniz.

 5. myilmaz67 Reply

  Merhaba. Ekim 2016’da çıkan J7 Prime modeli ile uyumlu mudur acaba?

  • Hüseyin Güneş Reply

   Eze vr uygulaması ile kontrol edilebiliyomuş. Aslında uyumlu olması gerekirdi ama eksik sensör olduğu için kullanamıyosun. Sadece aşağı ve yukarı hareketlerini algılıyor.

  • M. Yasin Kazova Reply

   Samsung resmi sitesinde uyumlu cihazlar olarak sadece: Galaxy S7
   Galaxy S6
   Galaxy Note 5
   Galaxy S6 Edge+
   Galaxy S6 Edge
   Galaxy S7 Edge belirtiyor. Bu nedenle uyumlu değil

  • M. Yasin Kazova Reply

   Merhaba Cemil. Maalesef Galaxy ON7 uyumlu değil. Galaxy S7
   Galaxy S6
   Galaxy Note 5
   Galaxy S6 Edge+
   Galaxy S6 Edge
   Galaxy S7 Edge cihazları ile kullanabilirsiniz.

   • Cemil Reply

    Merhaba bana uyumlu dediler aldığımda telefonu

    Samsung Galaxy akıllı telefonumdan gönderildi.

    ——– Orijinal mesaj ——–
    Başlangıç tarihi: Disqus
    Tarih: 27.11.2016 01:34 (GMT+03:00)
    Alıcı: [email protected]
    Konu: Re: Comment on Samsung Gear VR Fiyatı ve Özellikleri (2016)

    “Merhaba Cemil. Maalesef Galaxy ON7 uyumlu değil. Galaxy S7 Galaxy S6 Galaxy Note 5 Galaxy S6 Edge+ Galaxy S6 Edge Galaxy S7 Edge cihazları ile kullanabilirsiniz.”
    [Disqus] [http://a.disquscdn.com/1479321018/images/email/icon-gear.gif] Settings [http://a.disquscdn.com/1479321018/images/noavatar92.png]

    A new comment was posted on TeknolojiLab

    • M. Yasin Kazova Reply

     Merhaba gün içinde galaxy on7 için tekrar kontrol edip size dönüş yapacağım.

     • M. Yasin Kazova

      Cemil Bey Merhaba,

      Galaxy on7 telefonda gyro sensör yok. Bu nedenle Gear Vr cihazı kullanma imkanı bulunmuyor.

 6. Burak Akyüz Reply

  Not 4 ile uyumulumudur acaba yani not 4 cardbord modu var youtube üzerinde bisürü video var yani not 4 ile ordan izliyemezmiyi izlesek bile iyi bi görüntü alırmıyız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir