Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Türkiye Satış Fiyatı

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Türkiye Satış Fiyatı

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu.

Samsung’un 21 Şubat’ta görkemli bir etkinlikle tanıttığı yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Türkiye Satış Fiyatı sonunda belli oldu.

Özellikle Galaxy S7 Edge modelinde oldukça önemli iyileştirmelere giden Samsung’un ilk satışa çıkacağı fiyatlar şöyle:

  • Galaxy S7: 2799 TL
  • Galaxy S7 Ede: 3299 TL
Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge
Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge Türkiye satış fiyatı belli oldu.

Galaxy S6’dan, Galaxy S7’e Model Yükseltmek İsteyen Kullanıcılar:

Samsung Galaxy S7 modelinde kamera çıkıntısını minimum düzeye indirmiş.

Galaxy S6 ile karşılaştırıldığında, boyutları hemen hemen aynı olan modeller de Galaxy S7 ile birlikte Micro-SD kart desteği geliyor.(200 gb’a kadar)  Ayrıca IP68 koruma sınıfını sağlayan su geçirmezlik özelliği de S7 de bulunuyor. Bununla birlikte, yazılımsal olarak ta iyileştirmeler bulunuyor. Galaxy S7 ile birlikte Anroid’in son kararlı sürümü Android 6.0 Marshmallow geliyor. Bazı ülkelerde S6 modelleri için Android 6.0 resmi güncellemesi gelse de ülkemiz de henüz gelmiş değil.

İŞLEMCİ VE RAM

Galaxy S6’da 3GB ram bulunurken, Galaxy S7 4GB ram ile geliyor. Ayrıca Samsung Galaxy S7 modelinde işlemci olarak Exynos 8890 modelini tercih etti. Bir önceki model olarak Galaxy S6’da Exynos 7420’yi tercih etmiş idi.  Samsung tarafından geliştirilen Exynos işlemciler pazar da Snapdrogon kullanan telefonlardan farklılık gösteriyor.

21 Şubat’ta ki etkinlikte belirtildiğine göre: Galaxy S7 işlemcisi, Galaxy S6 işlemcisine göre %30.4 daha hızlı. Grafik birimi ise S6’ya göre %63.9 daha hızlı çalışıyor.

EKRAN

İki cihazında ekran çözünürlükleri ve ekran boyutları aynı olup kullanıcılara 5.1 inç. büyüklüğünde ve (1440 x 2560) çözünürlükte deneyim sunuyor.

BATARYA

Kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan birisi ise batarya. Samsung Galaxy S7 ile birlikte batarya kapasitesini artırmış. Galaxy S6’da 2,800 mAh batarya bulunurken, Galaxy S7’de  3,000 mAh lik batarya bulunuyor.

Her iki modelde de kablosuz şarj özelliği bulunuyor. Ancak Galaxy S7’de hızlı şarj özelliği Galaxy S6’ya göre bir miktar geliştirilmiş. Hızlı şarj için uygun kablo ve şarj aleti kullanmanız gerekiyor. Galaxy S6’da bulunan Hızlı Şarj 2.0 özelliği, Galaxy S7 ile birlikte Hızlı Şarj 3.0 olarak geliştirilmiş. Cihazı satın aldığınız da hızlı şarja uygun kablo ve şarj aleti kutuda geliyor.

KAMERA

Samsung Galaxy S7 modelinde 12MP kamera tercih etmiş. Galaxy S6 modelinde 16MP kamera bulunuyor idi. Burada yanlış anlaşılma olmaması gerekiyor. Kamera teknolojilerinde MP tek başına aslında pek bir şey ifade etmiyor.

iPhone 6S’de de 12MP kamera bulunuyor ancak pazarda ki en iyi kamera performanslarından birisini sunuyor. Yapılan etkinlikte Samsung kamera sensörlerini tamamen yeniden dizayn ettiğini belirtti. Boyutlar küçülürken işlevsellikten ödün verilmedi. Artık ışıksız ortamdaki fotoğraflar %95 daha kaliteli olacak. Gün ışığındaki fotoğrafların kalitesinin ise Galaxy S6 ile aynı olduğu belirtiliyor.

Galaxy S7 modelinde 5MP’lik ön kamera bulunuyor. Galaxy S6’da da 5MP’lik ön kamera bulunuyor idi.

Son olarak Auto Focus konusunda Galaxy S6 oldukça performanslı idi. Yapılan etkinlikte Galaxy S7 de bir önceki modele göre Auto Focus’un çok daha hızlı olduğu belirtildi.

Gelecek günlerde Galaxy S6 Edge ve Galaxy S7 Edge karşılaştırmasına değineceğim.

Bir cevap yazın