Note 6 Ne Zaman Çıkacak ? Samsung Galaxy Note 6 Çıkış Tarihi

Note 6 Ne Zaman Çıkacak?

Samsung Galaxy Note 6 Ne Zaman çıkacak ?

GÜNCELLENDİ: 09.01.2017 

Samsung strateji değiştirerek, yeni Galaxy Note modelinin adını Note 6 değil ancak Note 7 olarak değiştirdi. Yeni Samsung Galaxy Note 7 modeli ise 03.08.2016 tarihinde Samsung etkinliği ile tanıtıldı. Ancak Galaxy Note 7 bataryalarında zamanla patlamalar meydana geldi. Bu nedenle Galaxy Note 7 ürünü piyasadan kaldırıldı. 

Ürün piyasadan kaldırıldığı için makalenin kalan kısmı geçerliliğini yitirmiştir. 

Samsung’un Nisan ayında tanıtacağı Samsung Galaxy S8 Özellikleri makalesine göz atabilirsiniz.

Yeni telefon almak isteyen yada kullandıkları telefon modellerini yükseltmek isteyen kullanıcılar, Samsung Galaxy Note 6 çıkış tarihi ni merak ediyor. Samsung firmasına yakınlığı ile dikkat çeken SamMobile sitesi Note 6 çıkış tarihi ile ilgili yeni bilgiler yayınladı.

Galaxy Note 6 Çıkış Tarihi
Tahminleri genel olarak doğru çıkan, @evleaks Note 6 çıkış tarihi olarak 15 Ağustos’u işaret etti.

Twitter’daki @evleaks hesabı, ilk olarak 2012 – 2014 yılları arasında akıllı telefonlar konusunda iddialı sızıntılar yapmış ve ünlü olmuştu. Hesabın sahibi, Evan Blass Amerikalı bir blogger ve akıllı telefon sızıntıcısı diyebilirim.

Yukarıdaki resimde göreceğiniz mesaj Evan Blass’in yapmış olduğu son sızıntısı ile Note 6 ne zaman çıkacak sorusuna artık daha net cevap verebiliyoruz. Galaxy Note 6’yı bekliyorsanız, Ağustos 15‘ine kadar sabretmeniz gerekiyor. Mesajda da dikkat edeceğiniz gibi, Ağustos 15 te kesin bir gün belirtilmemiş o hafta herhangi bir gün Galaxy Note 6’nın tanıtılması bekleniyor.

Note 6 çıkış tarihi ile sızıntının yapılmasından bir kaç saat sonra SamMobile sitesi bu linkte yeni bir sızıntı daha açıkladı. Samsung tan yapılan sızıntı bilgiye göre, Samsung Galaxy Note 6 için yazılımlarını geliştirmeye başladı. Firmware adı N930FXXU0APE1 olan geliştirme, ülkelere göre farklılık gösterecektir. Genellikle bir ürün için Firmware geliştirme aşamasına gelmek demek, ürünün donanımların da artık pek bir değişiklik yapılmayacağı anlamına geliyor. Firmware ürün hakkında ipuçları veriyor.

Galaxy Note 6 ile Samsung Focus Geliyor

Galaxy Note 6 ile birlikte Samsung Focus adında yeni bir yazılım geliyor. Samsung’un ilk olarak Note 6 ile tanıtacağı yazılım, email, takvim, kişiler, notlar, sosyal medya gibi hesapları tek bir yerde toplayacak. Adından da anlaşılacağı gibi ayrı ayrı bildirimleri kontrol etmek yerine tek bir yere odaklanmanızı sağlayacak. Tüm email hesaplarınızı tek bir yere ekleyebilecek, tüm takvimlerinizi kontrol edebilecek, hatırlatmalar ve notları aynı arayüzde alabileceksiniz.

Samsung Galaxy Note 5
Bu resim temsilen koyulmuştur. Galaxy Note 6 resmi sızdırıldığında siteye ekleyeceğim.

Bildiğiniz gibi, bir çok marka (Çin markaları da dahil) Android işletim sistemli telefon üretiyorlar. Bir çok markanın donanımsal özellikleri de yaklaşık olarak benzerlik gösteriyor. Bu durumda, akıllı telefon üreticisi markalar, Android işletim sistemine kendilerine özel uygulamalar geliştirerek kullanıcıların kendi markalarını seçmesini sağlıyor.

Samsung’un da Android için geliştirdiği yüzlerce yazılımı bulunuyor. Dolayısı ile Note 6 çıkış tarihinde yapılacak olan lansman da Samsung Focus’un da bir yenilik olarak tanıtılacağını düşünüyorum.

Tanıtılması Beklenen Note 6 Özellikleri

Birazda lansman da tanıtılması gereken Note 6 özellikleri ne değinmek istiyorum. Samsung Galaxy Note 6’nın 4000mAH batarya gelmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra 5.8-inch’lik yanları eğimli bir ekrana sahip olması bekleniyor. (Galaxy edge moderller de olduğu gibi) Eğimli ekranın yanı sıra, ayrıca düz ekranlı modelin de tanıtılacağını düşünüyorum. 6GB ram ve 32 GB dahili hafıza ile gelmesi beklenen Note 6 ayrıca harici bellek kullanımını da desteleyecek. (micro sd kullanımı)

Samsung, Note 6’da kamera olarak Galaxy S7 deki kameranın aynısını kullanacağı bekleniyor. Ancak kamera yazılımında iyileştirmeler yapılacağı da sızıntılar arasında.

SONUÇ

Bu makalemde sizlere Note 6 ne zaman çıkacak sorusunu yanıtlamaya çalıştım. Ayrıca beklenen Note 6 Özellikleri ‘nden kısaca bahsettim. Beklenen özellikler konusunda ayrı ve daha detaylı bir yazı yazacağım. Son olarak Note 6 çıkış tarihi konusunda herhangi bir değişiklik olacağını düşünmüyorum. Çünkü Galaxy Note 5’te geçtiğimiz yıl Ağustos yarısında çıkmış idi.

Bir cevap yazın