6 Adımda Instagram Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Yedekleme

Instagram Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Çeşitli nedenlerden dolayı Instagram hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Ancak hesabınızı kapattığınızda, hesabınızda bulunan fotoğrafların tekrar getirilmesi mümkün değil. Bu yazımda sizlere 6 adımda Instagram yedekleme işleminin nasıl yapılacağını açıklayacağım.

Yazıldı: Instagram Hesap Silme nasıl yapılır?

1- Pikore.com Sitesine Giriş Yapın

Instagram Yedekleme - 1
Instagram Yedekleme: 1. adım

Pikore.Com sitesi Instagram hesabınızla ilgili çeşitli istatistik ve analiz sunan bir servis. Bu servis aynı zamanda Instagram fotoğraflarınızın yedeğini bilgisayarınıza kaydetme işlemini gerçekleştirebiliyor.

Instagram hesabınızda bir kaç adet fotoğraf var ise bunu teker teker de kaydedebilirsiniz. Ancak fotoğraf adedinin çok olması durumunda bu servis bulunmaz kaftan. Böylece toplu olarak tüm fotoğraflarınızı bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Site açıldığında yukarıdaki resimdeki gibi ilk olarak “Sing in with Instagram” butonuna tıklamanız gerekiyor.

2- Instagram Kullanıcı Bilgilerini Girin

Instagram Hesap Yedekleme - 2
Instagram Hesap Yedekleme: 2. Adım

1.adımdaki “Sing in with Instagram” butonuna tıkladığınızda Pikore sitesinin hesabınıza erişmesi için kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi tıklayıp resimde olduğu gibi giriş yap butonuna tıklamanız gerekiyor.

3- Fotoğraf Yedekleme Sayfasını Açın

Instagram Yedekleme - 3
Instagram Yedekleme İşlemi: 3. Adım

2.adımdaki kullanıcı bilgilerini girdiğinizde yukarıdaki sayfa açılacak. Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan menüden (kullanıcı adınızın bulunduğu kısım) “Backup Photos” bağlantısını tıklayın.

4- Start Backup ile Fotoğraflarınızın Yedeğini Almaya Başlayın

Instagram Yedekleme - 4
Instagram Yedekleme İşlemi: 4. Adım

“Start Backup” butonuna tıkladığınızda Pikore servisi, Instagram hesabınızda bulunan tüm fotoğrafların yedeğini almaya başlayacak.

5- Yedek Alınırken Bir Süre Bekleyin

Instagram Yedekleme-5
Instagram Yedekleme İşlemi: 5. Adım

Instagram hesabınızda bulunan fotoğraf sayınıza bağlı olarak yedek alma işlemi biraz zaman alacaktır. Benim Instagram profilimde 153 adet fotoğraf bulunuyor. 153 adet fotoğrafın yedek alma işlemi yaklaşık 1 dakika sürdü.

6- Fotoğrafları Bilgisayarınıza Kaydedin

Instagram Yedekleme - 6
Instagram Yedekleme İşlemi: 6. Adım

Yedek alma işlemi tamamlandığında tek yapmanız gereken “Download Backup” butonunu tıklamak. Böylece tüm fotoğraflarınızın bilgisayara indirme işlemi tamamlanacaktır.

Instagram Yedekleme-7
Yedek alma işlemi sonrası profilimde bulunan fotoğraflar

Bilgisayarınıza fotoğrafları kaydettikten sonra artık Instagram hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

SONUÇ:

Instagram hesap yedek alma işlemini belli periyotlarda yapmanızı öneririm. Çünkü yıllarca hesabınızda biriktirdiğiniz fotoğrafları hesabınızın çalınma durumunda v.b durumlarda korumuş olacaksınız.

Ayrıca bilgisayarınıza indirdiğiniz fotoğrafları, Google Drive, One Drive yada Box gibi online depolama servislerinize kaydetmenizi öneririm. Böylece fotoğraflarınız uzun süre korunmuş olacak.

Instagram hesap yedekleme işlemi ile ilgili sorularınız var ise aşağıdaki yorum sistemini kullanabilirsiniz. Sorularınızı en kısa zamanda yanıtlamaya çalışacağım.

1 Comment

Bir cevap yazın