Instagram Hesap Silme (Kapatma) Nasıl Yapılır? 5 Adımda (2017)

Instagram Hesap Silme

Instagram Hesap Silme (Kapatma) Nasıl Yapılır?

Resimlere efekt uygulayıp paylaşma servisi olan Instagram 2010 yılı Ekim ayında Kevin Systorm ve Mike Krieger tarafından kurulmuş idi. Kısa zamanda kullanıcı sayısını hızla artırdı. Bu kadar geniş bir kitleye hitap eden servisi çeşitli nedenlerden dolayı kapatmak isteyen kullanıcılar oluyor. Bu makelem de sizlere Instagram hesap silme işleminin nasıl yapılacağını açıklayacağım.

2012 yılı Nisan ayında Facebook tarafından satın alındığında 30 Milyon aktif kulanıcısı olan resim paylaşma servisinin 2016 yılı itibari ile 500 Milyon’dan fazla kullanıcısı bulunuyor.

NOT: Öncelikle Instagram hesap silme işlemini yaptığınızda hesabınızda bulunan tüm resim, yorum, beğeni kısacası hesabınıza ait herşeyin silinip tekrar getirmenin mümkün olmadığını belirtmekte fayda var. Bunun için resimlerinizin yedeğini alıp bilgisayarınızda saklamanızı tavsiye ediyorum.

Adım Adım Instagram Hesap Silme İşlemi

1- Instagram Hesabınızın Yedeğini Alın

Instagram Yedekleme - 1
Instagram Yedekleme: 1. adım

Yukarıda da belirttiğim gibi Instagram hesabınızı kalıcı olarak sildiğiniz de tüm fotoğraflarınız silinecek tekrar getirilmesi mümkün olmayacaktır. Bu nedenle daha önce yazdığım yazımı inceleyip fotoğraflarınızın yedeğini bilgisayarınıza almanızı öneriyorum.

Yazıldı: 6 Adımda Instagram Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

2- Instagram.Com Sitesinden Hesabınıza Giriş yapın

Instagram Hesap Silme - 2
Instagram Hesap Silme İşlemi: 2. Adım

Instagram hesap silme işlemini mobil uygulama üzerinden yapmanız şu an için mümkün değil. Bu nedenle bir tarayıcıya ihtiyacınız var. Bilgisayarınız yada telefonunuz üzerinden tarayıcıdan instagram.com sitesini açın.

Açılan ekranda kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yap tuşuna basın.

3- Kalıcı Instagram Hesap Kapatma Linki ‘ni Açın

Instagram Hesap Silme - 3
Instagram Hesap Kapatma – 3. Adım

Instagram hesabını kalıcı olarak silmek için buradan Kalıcı Instagram Hesap Silme Linki‘ni açmanız gerekiyor.

2.adımda kullanıcı adı ve şifremizi girmiş idik. Eğer yeniden kullanıcı adı ve şifre isterse tekrar giriş yapın.

4- Hesap Silme Nedenini Belirtin

Instagram Hesap Silme - 4
Instagram Hesap Kapatma: 4. Adım

Hesabını neden siliyorsun? kısmında bulunan seçeneklerden kendinize uygun olan seçeneği seçin. Genellikle kullanıcılar “Gizlilikle ilgili endişeler” kısmını seçiyor. Sizde kendinize uygun olan “Başka bir şey” yada “Çok zamanımı alıyor” gibi seçenekleri tıklayabilirsiniz. Seçtiğiniz seçenekte doldurmanız gereken formlar var ise hepsini doldurmanız gerekiyor.

5- Hesabınızı Kalıcı Olarak Silin

Instagram Hesap Silme - 5
Instagram Hesap Kapatma: 5. Adım

“Hesabını neden siliyorsun” seçeneğini seçtikten sonra yukarıdaki resimde görüldüğü gibi şifrenizi tekrar girmeniz isteniyor. Şifrenizi girdikten sonra eğer hesabınızı silmek istediğinizden eminseniz “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Instagram hesap silme işlemi için oluşturduğum videoyu izleyebilirsiniz:

SONUÇ

Unutmayın ki hesabınızı kalıcı olarak sildiğiniz de tekrar aynı kullanıcı adı ile Instagram’a kayıt olamazsınız. Hesabınıza dair herşey silinecek ve tekrar getirilmesi mümkün olmayacaktır.

Instagram hesap kapatma ile ilgili sormak istediğiniz sorular var ise aşağıdaki yorum sistemini kullanabilirsiniz. Kısa sürede sorularınızı yanıtlayacağım.

Yazıldı: Twitter Hesap Silme nasıl yapılır?

Bir cevap yazın