General Mobile 4G için Anroid N Preview Güncellemesi

General Mobile 4G için Anroid N Preview Güncellemesi

General Mobile 4G için Anroid N Preview Güncellemesi Yayınlandı.

ABD ve İstanbul merkezli Türk firması olan General Mobile beklenmedik şekilde General Mobile 4G için Android N Preview güncellemesini yayınladı. Önizleme sürümü güncellemesini General Mobile 4G harici olarak Nexus telefonlar da aldı.

General Mobile 4G için Android N Preview Güncellemesi Adımları:

  1. General Mobile 4G cihazınız ile tarayıcı üzerinden g.co/androidbeta adresini açın.
  2. Google hesabınız ile giriş yapmanız istenecek bilgilerinizi girin.
  3. Sayfada aşağıya indiğinizde uyumlu cihazlar kısmında kendi cihazınız olan General Mobile 4G’i göreceksiniz.
  4. Cihazınız yanında beliren Enroll Device(cihaz kaydet) linkine tıklayın.
Android N Preview Enroll Device
Android N Preview Enroll Device

Enroll Device linkini tıklayınca aşağıdaki artık Android Beta programına kayıt olmuş olacaksınız. En kısa zamanda güncellemelerin telefonunuza geleceğini belirten aşağıdaki mesajı göreceksiniz.

Android N Preview Enroll Device Message
Android N Preview Enroll Device Message

Yukarıdaki mesajı gördükten sonra General Mobile 4G telefonunuzdan, Ayarlar – Telefon Hakkında – Sistem Güncellemesi kısmından güncellemeleri kontrol etmeniz gerekiyor. Android Beta programı 24 saat içerisinde cihazınızın güncelleme alacağını belirtiyor. Ancak kullanıcılardan gelen geri dönüşlere göre genelde cihaz direkt olarak güncellemeyi alıyor.

Güncelleme hazır olduğu zaman Android Cihazınızın bildirimler ekranında aşağıdaki gibi mesaj belirecek. Mesaj belirmez ise, tekrar sistem güncellemelerinizi denetlemenizi öneriyorum.

Andorid N Beta Download Ekran Görüntüsü
Andorid N Beta Download Ekran Görüntüsü

General Mobile 4G için Anroid N Preview Güncellemesi cihazınıza indirildikten sonra kurulum işlemini tamamlayıp Google’ın yeni işletim sistemine göz atabilirsiniz.

Android N Preview Sürümünü Denedikten Sonra Nasıl Kaldırabilirim: 

Android N Preview sürümünü General Mobile 4G cihazınızdan kaldırmak için tekrar g.co/androidbeta adresini telefonunuzun tarayıcısında açın. Bulunduğunuz sayfada aşağı doğru inince General Mobile 4G cihazınızı göreceksiniz. Cihaz fotoğrafı yayında yer alan Unenroll Device yazısına tıklayın. Cihazınızdan Android N önizleme sürümü kalkacaktır.

Not:

Cihazınızdan Android N Preview sürümü terkar kaldırılırken cihazdaki tüm veriler silinecektir. Bu nedenle bu işlemden önce telefonunuzun yedeğini almanızı öneriyorum.

Android N ile birlikte gelen en büyük özellik, Çiftli ekran özelliği. Böylece iki uygulamayı aynı ekranda çalıştırabileceksiniz. Bunun yanı sıra tamamen yenilenen bildirim ekranı, gece modu, daha tasarruflu batarya kullanımı, daha kararlı bir Android’in geleceği belirtiliyor. Şu anki sürüm önizleme sürümü olduğu için cihazınızda denedikten sonra kaldırmanızı öneriyorum.

Bir cevap yazın